Berend Schans
Directeur
t: 020-4215005
e: berendschans@vnpf.nl
Talentontwikkeling staat met cultuureducatie en het kunstvakonderwijs aan de basis van een cultuurbestel.
Werk je bij een culturele of creatieve organisatie of ben je creatief professional, zzp’er? Wil je jezelf ontwikkelen en investeren in een betere arbeidsmarkt voor alle werkenden in de sector? Kom dan op 14 april naar TivoliVredenburg voor de Werkconferentie Arbeidsmarkt Culturele en Creatieve Sector.
13-02-2020Overheden moeten bij het maken van muziekbeleid kijken naar de volledige breedte van de muziek. Dit schrijft de Raad voor Cultuur in het eerste van tien sectoradviezen die hij de komende maanden uitbrengt. Het advies in het kort: ontwerp een integraal, inclusief muziekbeleid dat het hele veld in samenhang beziet en dat geen genres of publieksgroepen buitensluit – en trek daarvoor als overheden samen op.
VNPF heeft de aanbevelingen en adviezen op een rij gezet, lees het hier.
Tijdens de bijeenkomst van 12 oktober werd er gesproken over ‘Toekomstbestendig cultuurbeleid vanuit stedelijke regio’s’. Vanaf 2021 moet een toekomstbestendig cultuurbeleid ingaan, waarin het Rijk, de Raad voor Cultuur en de regionale overheden meer afstemming en samenwerking tussen de verschillende bestuurlijke niveaus willen realiseren.
02-11-2017In 2014 is Proud Of The South gestart als talentenprogramma waarin een zestal poppodia in Noord-Brabant en het bkkc samenwerken.
04-05-2015Vijf Bredase culturele instellingen Mezz, Popcorner, POB, The Loads en Sound Dog ondertekenen een convenant voor het samenwerkingsproject Breda's Most Wanted.
04-05-2015Het IPO (Interprovinciaal Overleg) reageert op het rapport Cultuur als basis, van de evaluatiecommissie Cultuureducatie met Kwaliteit.
04-05-2015Tijdens de Jazzdag, het showcase- en netwerkevenement van Buma Cultuur voor de Nederlandse jazzwereld, zijn er diverse optredens o.m. van Nederlands jazztalent en is er een conferentieprogramma.
01-05-2015Op 23 april lanceerde het LKCA Cultureel Kapitaal, hét online opinieplatform voor iedereen die professioneel is betrokken bij cultuurparticipatie en cultuureducatie.
01-05-2015Proud Of The South, het talentenprogramma voor Brabantse artiesten en bands, kijkt tevreden terug op het eerste jaar. De samenwerking tussen de zes grootste Brabantse podia (013) Effenaar, Gebouw T, Groene Engel, Mezz en W2) en het Brabants Kenniscentrum Kunst en Cultuur (BKKC) mag succesvol worden genoemd.
08-04-2015Het gaat in ons land niet goed met de cultuureducatie in het algemeen en het muziekonderwijs in het bijzonder, stellen Jos Kok en Jos Richters.
02-04-2015Dat onderzoekt het lectoraat Didactiek en Inhoud van de Kunstvakken van Hogeschool Windesheim, Zwolle.
25-03-2015Daarom zijn zij op zoek naar educatieprojecten voor de toekomst en hebben zij jonge makers uitgenodigd om binnen het thema van de STRP Biënnale 2015 ‘technology is all around us’ een projectidee in te dienen. Een idee dat jongeren na laat denken over de techniek om hen heen.
25-03-2015Vanaf januari is Popsport in diverse provincies van start gegaan en de komende maanden zullen in alle provincies weer jonge muzikanten hard aan de slag gaan. Popsport is sinds dit jaar namelijk in alle 12 provincies actief.
24-03-2015